Калькулятори
Коротка історія калькулятора
Якщо Вам треба купити калькулятор з доставкою в офіс, тоді сайт «Долина Мрій» до Ваших послуг! У нас можна купити мікрокалькулятор торгових марок Citizen і Brilliant. Це дві найпопулярніші торгові марки в Україні.
Це електронно-обчислювальний пристрій для виконання операцій над числами або алгебраїчними формулами.
В СРСР для позначення малогабаритного обчислювального пристрою використовувався термін «мікрокалькулятор», вперше застосований у 1973 році для мікрокалькулятора «Електроніка Б3-04». Просто «калькуляторами» називали великі за розміром настільні обчислювальні пристрої. Обидва види цих пристроїв офіційно називалися електронними клавішними обчислювальними машинами.
Сьогодні термін «мікрокалькулятор» поступово виходить з обігу.
У минулому для математичних обчислень використовувалися абак, рахівниця, математичні таблиці (особливо таблиці логарифмів), логарифмічні лінійки і механічні або електромеханічні арифмометри.
Сьогодні ці прилади вбудовані в персональні комп`ютери, стільникові телефони і навіть наручні годинники.
Латинське слово calculator («лічильник; той, що рахує») походить від дієслова calculo («рахую, підраховую»), який, своєю чергою, походить від слова calculus — «камінчик» (камінці використовувалися для рахунку); calculus є зменшувальне від calx — «вапно».
Типи калькуляторів:
- Найпростіші: мають невеликі розміри й вагу, один регістр пам`яті і невелике число функцій, живляться від мініатюрної сонячної панелі або від батарейки. Призначені для широкого кола споживачів.
- Бухгалтерські: оснащені додатковими засобами для роботи з грошовими сумами (кнопки «00» і «000», фіксована кількість розрядів дробової частини, автоматичне округлення). Як правило, мають настільні габарити. Призначені для всіх, хто змушений рахувати гроші: бухгалтерів, касирів і т. д. У нас можна купити найпопулярніший бухгалтерський калькулятор «Citizen SDC-888».
- Інженерні (англійською Scientific): призначені для складних наукових та інженерних розрахунків. Мають велику кількість функцій, включаючи обчислення всіх елементарних функцій, статистичні розрахунки, задання кутів у градусах, мінутах і секундах. Для складних обчислень застосовуються дужки або зворотний польський запис. Наприклад, на нашому сайті можна купити калькулятор «Brilliant BS-110».
- Візуальні: дозволяють вводити довгий вираз і редагувати його. При натисканні кнопки «=» відбувається обчислення значення цього виразу. Такі обчислювальні пристрої дорогі і трохи незручні для простих розрахунків, проте зручні, коли потрібно провести велику кількість однотипних розрахунків з різними аргументами.
- Програмовані: дають можливість вводити і виконувати програми користувача завдяки великій кількості регістрів пам`яті (10 і більше). По функціональності наближаються до найпростіших комп`ютерів. Залежно від моделі, мають кілька типів вбудованих мов програмування: найпростіша (запам'ятовує тільки натискання клавіш без виведення на екран); така, що відображає коди команд (зазвичай використовуючи зворотний польський запис), BASIC або власна мова програмування, наближена до BASIC.
- Графічні: оснащені графічним екраном, що дозволяє будувати графіки функцій або навіть виводити на екран довільні малюнки.
Трохи історії
- ✔️ 1954: компанія IBM продемонструвала перший повністю транзисторний калькулятор.
- ✔️ 1957: IBM почала випуск перших комерційних калькуляторів на транзисторах (IBM 608).
- ✔️ 1963: розпочато випуск першого масового калькулятора — ANITA MK VIII (Англія, на газорозрядних лампах, повна клавіатура для введення числа + десять клавіш для введення множника).
- ✔️ 1964: розпочато випуск перших масових повністю транзисторних калькуляторів — FRIDEN 130 (США, 4 регістри, використовувався польський інверсний запис). Розпочато випуск перших серійних радянських мікрокалькуляторів «Вега».
- ✔️ 1965: компанія Wang Laboratories почала випуск калькуляторів Wang LOCI-2, які могли обчислювати логарифми.
- ✔️ 1969: випущено перший настільний програмований мікрокалькулятор — HP 9100A (США, транзисторний, використовувалася зворотна польська нотація).
- ✔️ 1970: почався продаж калькуляторів, які можна тримати в руці (фірми Sharp і Canon, вага калькуляторів близько 800 г). Можна було купити калькулятор «Іскра-110», виготовлений на інтегральних мікросхемах.
- ✔️ 1971: з`явився перший кишеньковий мікрокалькулятор — модель 901B фірми Bomwar розміром 131 × 77 × 37 мм, з 4 операціями та 8-розрядним «червоним» індикатором (на світлодіодах); купити калькулятор можна було за ціною $ 240.
- ✔️ 1972: з`явилися перші інженерні калькулятори — HP-35 фірми Hewlett-Packard.
- ✔️ 1974: перший радянський мікрокалькулятор — «Електроніка Б3-04» (вперше використаний термін «мікрокалькулятор»).
- ✔️ 1975: з`явився мікрокалькулятор HP-25C, у якому програми й дані не зникали при вимиканні живлення.
- ✔️ 1977: розроблений перший радянський кишеньковий програмований мікрокалькулятор «Електроніка Б3-21».
- ✔️ 1979: компанія Hewlett Packard випустила перший мікрокалькулятор з алфавітно-цифровим індикатором — HP-41C. Він був програмованим, з можливістю підключення додаткових модулів — RAM, ROM, пристрою читання штрих-кодів, касети з магнітною стрічкою, флоппі-дисків, принтерів, роз'ємів RS-232, HP-IL, HP-IB.
- ✔️ 1980: з`явився калькулятор Б3-34.
- ✔️ 1985: з`явилися калькулятори МК-61 і МК-52.
- ✔️ 1985: з`явився перший програмований мікрокалькулятор з графічним дисплеєм Casio FX-7000G.
- ✔️ 2007: можна було купити калькулятор МК-152.
Калькулятор - це ще не кінець!
Як бачимо, з 1954 року пройшло чимало часу, технології зробили величезний крок вперед, з'явилася величезна кількість нових пристроїв чи гаджетів, але калькулятори не зникають з наших робочих столів або зі шкільних парт наших дітей. Мабуть людина так влаштована, що їй зручно мати під рукою окремий маленький пристрій з клавішами, за допомогою якого вона може швидко виконувати елементарні математичні розрахунки. Колись купити калькулятор було не дешевим задоволенням. Сьогодні найпростіший калькулятор можна придбати за кишенькові гроші. В наш час калькулятор не можуть замінити ні персональні комп`ютери, ні ноутбуки, ні планшети, ні мобільні телефони. Калькулятор зберігає своє місце на ринку тому, що він зручний! Згадайте, як багато товарів вже зникли з ринку: вінілові платівки, магнітофонні касети, дискети, касетні магнітофони, відеокасети, касетні відеомагнітофони. А калькулятори все ще тримаються і немає жодних підстав сумніватися в тому, що вони ще довго служитимуть людям. Таким чином, якщо не кожна людина, то кожна сім`я, кожна компанія повинна купити калькулятор!