Інформація
Пошук

ФЛЕШ-ПАМ`ЯТЬ

Виберіть підкатегорію
ФЛЕШ-ПАМ`ЯТЬ

ФЛЕШ-ПАМ`ЯТЬ: КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

USB-флеш-накопичувачі або флешки (Ви знайдете цей товар на нашому сайті за базовим запитом "купити флешку") це носії інформації, що використовують флеш-пам`ять для збереження даних та підключаються до комп`ютера чи іншого пристрою через USB-порт.

USB-флеш-накопичувачі зазвичай підтримують перезаписування. Розмір - близько 5 см, вага - менше, ніж 60 г. Надзвичайну популярність здобули у двотисячні роки через те, що вони дуже компактні, легкі і мають великий об'єм пам'яті (від 32 Мб до 256 Гб). Основне призначення - зберігання й перенесення файлів та обмін ними, резервне копіювання, завантаження операційних систем тощо.

Принцип роботи

В основі USB-флеш-накопичувача лежить флеш-пам'ять типу NAND або NOR. Вона містить кристал кремнію, на якому розміщені транзистори з плаваючими і керуючими ізольованими затворами. Транзистори мають стік і витік. Плаваючий затвор транзистора здатний утримувати заряд (електрони).

Під час запису даних на керуючий затвор подається позитивна напруга і деяка частина електронів надсилається (рухається) від стоку до витоку, відхиляючись до плаваючого затвору. Частина електронів долає тонкий шар ізолятора і проникає в плаваючий затвор, де і залишається на тривалий термін зберігання. Час зберігання інформації вимірюється роками, але так чи інакше він обмежений.

Дизайн USB-флеш-накопичувачів

Зараз існує велике різноманіття дизайну (кольору, форми) USB-флеш-накопичувачів. На що тільки не йдуть виробники, щоб догодити потенційним покупцям, поєднуючи USB-накопичувач зі всіляким прикрасами, іграшками, авторучками тощо.

Переваги

✔️  Мала маса, безшумність під час роботи, портативність.

✔️ Усі сучасні комп`ютери, телевізори, материнські плати та DVD-програвачі обладнані USB-роз`ємами.

✔️ Експлуатація у широкому діапазоні температур.

✔️ Висока щільність запису.

✔️ Мають змогу зберігати дані автономно протягом 5-10 років.

✔️ Більш стійкі до механічних впливів (ударів) порівняно з жорсткими дисками.

✔️ Відсутність рухливих частин, що знижує енергоспоживання у 3-4 рази

✔️ Не чутливі до подряпин та пилу, які є значною проблемою для дискет, CD- та DVD-дисків.

Недоліки

✔️ Обмежене число циклів запису-очищення.

✔️ Здатні зберігати дані автономно лише протягом 5 років. Найперспективніші зразки - до 10 років.

✔️ Швидкість запису і зчитування обмежені пропускною здатністю шини USB і самої флеш-пам`яті.

✔️  На відміну від компакт-дисків, мають недоліки, властиві будь-якій електроніці: чутливість до радіації; чутливість до електростатичного розряду (зазвичай спостерігається у побуті).

✔️ Несиметричність інтерфейсу при симетричному вигляді роз'єма призводить до того, що під'єднати флешку з першої спроби виходить не завжди. Це є недоліком багатьох роз'ємів, що проявився для USB взагалі, а для флешок особливо - через часте підключення-відключення.

Флешка та комп`ютерні віруси

Флешки - один з найпоширеніших шляхів зараження вірусами. Саме тому необхідно кожен раз перевіряти їх перед використовуванням. Зараження флешки не обов'язково відбувається тільки тоді, коли ви щось переписали чи зберегли на носій. Є такі «флеш-віруси», які записуються на наш USB-носій просто після звичайного перебування в чужому комп'ютері, навіть якщо нічого на флешку не зберігати.

Рекомендовані